10 důvodů, proč běžet

Důvody proč běžet královský maraton města Písku

  1. Běhat umí každý!
  2. Zmizí Pneumatika kolem vašeho pasu. Při tréninku na tento závod si vyberete trasu a budete muset uběhnou třeba jen 5 km. No a během tréninku zjistíte, že Vám zmizela pneumatika na bříšku, madla lásky a podobné přebytečnosti na vašem těle.
  3. Můžete se sami motivovat, čeho chcete během běhu dosáhnout. Třeba budete trénovat na štafetu a pak zjistíte, že si dáte klidně čtvrtmaraton a příští rok půlmaraton a potom …..
  4. Budete šťastným člověkem. Při běhu se uvolňují endorfiny, což jsou hormony štěstí. Ty působí pozitivně nejen na náladu během běhání, ale i po běhání.
  5. Neexistuje věkové omezení. Platí, že nikdy není pozdě začít běhat! Začít běhat můžete i v 70ti letech a budete zrovna tak rychle profitovat z pozitivního vlivu běhu, jako ve 20ti.A do toho můžete vytvořit tým ve štafetě v nejvyšší věkové kategorii.
  6. Splňte si sen o věčném mládí. Pravidelný běžecký trénink může zpomalit příznaky stárnutí. Během běhu dochází ke zvýšenému prokrvování kůže a abnormální zásobování buněk kyslíkem. A to se týká i obličeje, což způsobí rychlejší odbourání různých nedokonalostí pleti (uhříky a jiné nečistoty). Kůže zůstává pevná a pružná a tvoří se na ní méně vrásek. Důležité ale je při extrémních povětrnostních podmínkách nepodcenit patřičnou péči o kůži (krémy s UV filtrem, v zimě ochranné mastnější krémy apod.).
  7. Běhat se dá i při špatném počasí. Déšť, zima, vítr? Běhat se dá při každém počasí. Neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený člověk. Důležité je, abyste se vždy oblékli tak, abyste byli v teple a suchu. To se postará o to, že běhání i v těchto podmínkách se vám bude líbit. Prostě to zkuste!
  8. Celý svět patří vám. Měli jste někdy pocit, že svět patří vám? Ještě ne? Tak si někdy běžte zaběhat ráno v 6 hodin, když je ještě všude klid a mír, přerušovaný jen zpěvem ptáků, do toho vychází slunce – zážitek, který lze s málo čím srovnat a z nějž budete čerpat po celý den.
  9. Nespavost nikdy více. Budete rychleji usínat a doba kvalitního spánku se prodlouží.
  10. Medaile jsou totálně cool. I v našem malém provinčním závodě můžete vyhrát medaili, při některých dokonce dostane medaili i ten úplně poslední.