Reference

Reakce závodníků

"Ahoj Jarko,
jednak bych chtěl na úvod zdvihnout tvé pořadatelské kvality a jelikož už mám za sebou cca k 50 maratonům, tak už jsem lecos zažil:-).
Začal bych asi takto a píšu dle mého názoru a tak jak jsem celý závod prožíval.
Po příjezdu na parkovišti spoustu místa bez problému a pani na prezentaci mě přijala s úsměvem a moc mě potěšilo její rčení "je to Jste Vy co vyhrál první ročník" no v tu chvíli mnou projela vlna krásného pocitu:-).
Ještě před samotným závodem jsem se šel proběhnout a protáhnout ve směru závodní tratě a připravená byla perfektně. Před startem pustění České hymny, no to byla slast a vychutnával jsem si hymnu se zavřenými oči až do konce, to byl super nápad a díky za něj, moc mě to nabudilo do samotnýho závodu a myslím, že nejenom mě:-). Po odstartování jsem si držel své tempo, ale bohužel jsem neměl nic natrénováno a to by se časem i potvrdilo na trati. Při první možnosti v bufíku jsem si vzal při běhu vodu a iontový napoj, ale bohužel jsem vodu na sebe chrstnul a iontový nápoj se mi vylil, tak že jsem nepil, protože jsem se střídal s prvním Michalem Vaněčků a byl jsem plný energie a to samé se mi stalo i zpět takže já jsem cca 10km byl bez vody, ale chyba byla na mé straně, holky byli v bufíku super:-). No a postupně jsem začal ztrácet a to mě ještě vzali křeče do břicha a já musel navštívit matku přírodu
 a to podvakrár a poté na otočce, kde byl koberec na měření se mi udělalo zle a věděl jsem, že jsem dehydrovaný, protože mě začali nehorázně brnět ruce. Po chvíli doběhhnul Pavel Fusek a další maratonci a pomohli mi na nohy a já jsem chtěl jen dojít k bufíku a tam se srovnat a dokončit, ale po chvíli už to nešlo a brali mě takové křeče, že nebylo možné udělat ani krok a ještě mi bylo hrozně zle:-(. Takže moc děkuju za přivolanou sanitku. Ještě jsem chtěl napsat, že se zavřeli dveře do sanitky a slyšel jsem kámoše Martina Gazdů - manažer jihočeského běžeckého poháru a řekl " Martine drž se" a já skoro celou cestu do špitálu probrečel a bylo mi tak líto, že nedokončím. Takže ve špitále mě dali dokupy a bylo mi řečeno už žádné aktivity, ale cítil jsem se tak dobře, že jsem po příchodu ke startu potkal tebe Jarko a když jsi mě pustila na trat a řekla, že číslo 85 pokračuje, tak mě to neh
 orázně nabudilo, ikdyž někteří říkali, že jsem blázen, ale já mám prostě vůli a nechci nic vzdát a ještě k tomu, když Písecký maraton je prostě srdcová záležitost:-). Takže moc děkuju maratoncům co mi pomohli se postavit na nohy a vůbec ve špitále mě dali dokupy a to že Jste na mě počkali, než dokončím maraton. Bylo to nádherný a moc Vám za to Jarko a Jirko děkuju a těším se na příští rok a budu připravenej na 100%:-).
Jinak co se týče pořadatelství, tak nevím co bych dodal, všichni Jste byli úžasný:-):-):-). Takže příští rok ahoj na maratonu:-)
Váš maratonec Martin:-) "

„Vážená paní Králová/ běžecká kolegyně,
za sebe děkuji za krásnou sportovní sobotu. Vážil jsem cestu z rodného Mělníka do krásného města Písku, abych si včera zaběhl půlmaraton. Byl opravdu královský. Trasa moc pěkná, atmosféra skvělá, organizace bez chyb. Zbývá poděkovat všem organizátorům a popřát hodně štěstí druhému ročníku za rok.
Srdečně, ing. Jaromír Šilhan, 59 roků.“

"K mému potěšení jsem z smsky zjistil, že jsem ji vyhrál, takže bych chtěl zjistit, kolik nás běželo…Jinak závod se mi dnes líbil. Na běh výborné počasí. Škoda jen, že trasa nebyla vedena dle původního plánu podél řeky, bez toho kopečku po dlažbě. Časy by byly ještě lepší. Jinak atmosféra, moderátor a trasa podél řeky byly super. Přeji hodně úspěchů do dalších závodů.
Ladislav Čmelík“

„Také děkuji, za super závod, chválím první impuls zrodu závodu. nevím nevím, jak se nás tam vejde za pár let několik tisíc závodníků
Pavel Fusek“

„Děkujeme za skvělý závod a atmosféru
Jan Śedivý“

„Rovněž chci pogratulovat za super organizaci a pokud by bylo možné do budoucna zařídit sprchy a masáž po maratónu, tak by to byl závod světového formátu, ale i tak to bylo skvělí a moc velké dík organizátorům:-) a příští rok ahoj:-)...
Martin Kolář“